Poradenstvo pre krásu, zdravie a život. Tel: 0903493241
O nás
Dobrý deň, 


  Moje meno je Beata, som fyzioterapeut s mnohoročnými skúsenosťami a ťeším sa na Vašu návštevu v našom Relax Centre. 

 Relax Centrum sme otvorili v roku 2007 s cieľom ponúknuť dovtedy nedostupné a neexistujúce služby v lokalite mesta Šahy. Mám skúsenosti z výskumu z oblasti fyziatrie z Dudiniec, a taktiež z bežných procedúr ponúkaných v kupeloch.  

  Služby, ktoré poskytujeme sú hlavne cvičenie, masáže a procedúry zamerané na relax a odstraňovanie bolestí pohybového systému.

Archív

Dysfunkcia dna panvového

  Panvové dno je tvorené svalmi, ktoré ovládame našou vôľou, ale na rozdiel od iných svalov podliehajú našej vôli až po ich uvedomení a učení, väčšinou je ich činnosť mimovoľná. Fyziologické funkcie, na ktorých sa panvové dno zúčastňuje sú: vyprázdňovanie a zadržiavanie ( moč a stolica ), pohlavný akt a dýchanie. Napätie panvového dna ovplyvňuje tiež postavenie krížovej kosti, ktorá tvorí podklad celej chrbtice. Ďalšou mechanickou funkciou panvového dna je schopnosť nasávania tekutín z dolných končatín, tá sa však uskutočňuje len v spolupráci s bránicou. (Napr. počas tehotenstva sa môžu svaly panvového dna oslabovať, preto je vyššia tendencia k opuchom nôh.)

  Posilňovanie svalstva panvového dna sa odporúča  jednak ako prevencia vzniku a zároveň ako liečba stresovej inkontinencie, t.j. úniku moču počas zvýšenia  brušného tlaku. Okrem cvičenia je možné na posilnenie svalov panvového dna využiť aj prístroj Phyaction.